Tango: Aşkın Bin Bir Hali | Fabrika Dans

Tango: Aşkın Bin Bir Hali

tangoHepimiz ilk aşkımızı hatırlıyoruzdur. Küçük bir çocuktuk veya biraz daha büyük, tam olarak ne hissettiğimizi bilmesek de peşinden koşardık aşkın. İlk heyecanımızın üstünden yıllar geçse de peşimizi bırakmadı aşk, bizi her defasında daha da heyecanlandırdı.

Kalp kırgınlıklarımız, acılarımız ve sevinçlerimiz; hepsi aşkın içinde gizlenmişti. Anlamak istedik kimyamızı, hücrelerimizi ve ruhumuzu harekete geçiren bu duygunun ne olduğunu keşfetmek istedik. Kimimiz inandı anladığını ve birçoğumuz da hala anlamaya çalışıyor. Çok çabalıyoruz bunun için, bazen heyecanını yakalamayı unutuyor ve aşkı bir makine gibi düşünüyoruz.

İşte tüm bunların iç içe geçtiği, bize aşkın her halini anlatan bir dans tango. Çırpınışlarımızın ötesinde bir anda anlatır bize aşkı. Dans ederken duygularımızın içinde kayboluruz, tüm acısıyla sevinciyle yaşarız o anda aşkı. Dans ederken her yeni adım yeni bir duyguya açılır. Aynı aşk gibi tango da içinde bin bir duygu barındırır. Ten yeni bir maceraya açılır, dokunuşlar ise ilk aşkı anımsatır.

Tango; iki bedenin bir olmasıdır. Eller birbirine temas ettiği yer, o bütünlüğün kalbidir. Bu dokunuş narindir; sımsıkı tutamazsın karşındakini her an ellerinin altından kayabileceğini hissedersin ama bilirsin ki sizi birbirinize bağlayan da o narin dokunuştur.

Adımlar ileri… Geri… Tıpkı aşk gibi, bir kaçarsın bir kovalar, şuan ne yaptığını çok iyi bilirsin ama yarın ne olacağından asla emin olamazsın.

Aşk için hiçbir zaman geç değilse, tango için de hiçbir saniye geç değildir.