Dans Okulu | Fabrika Dans

Dans Okulu

Fabrika Dans OkuluDans ve Müzik

İnsanın ruhunu müziğin akışına bırakıp, beden diline döktüğü hislerini çeşitli figürlerle ifade edebilmesidir. Dans etmek bir estetik değer taşır. Bu estetik de izleyiciler ile birlikte bir görsel şölene dönüşür. Siz de dans ederek bedeninizi müziğin akışına bırakmak istiyorsanız hepiniz dans okulu eğitimlerine katılmalısınız.

Fabrika Dans size bu sanatı öğretiyor!

Müzik ve dans bir bütün halinde yer alır. Ritimler ve hareketler eş zamanlı ilerler. Bir çift halinde, tekli veya gruplar halinde edilen farklı dans çeşitleri Fabrika Dans eğitimi ile sizlere kazandırılıyor. Dilerseniz dans etmenin tarihine kısaca göz atalım ve bu sanatın ne kadar tarih birikimine sahip olduğunu kavrayalım.

Çeşitli figürlerin oluşturduğu, belli teknik ve kuralları olan bu beden dili, oldukça eski tarihlere dayanan bir mirasa sahiptir. Yaklaşık 4000 yıl gibi bir geçmişi olan dans etme eylemi o kadar eski zamanlarda var olmuştur ki; insanlar tiyatro, sinema gibi kültürel ve sanatsal faaliyetlerden önce dans ile tanışmıştır. Tarihe baktığımızda dans eski dönemlerde bazı ayin ve kutsal törenler ile varlığını göstermiştir. İşte bu derece eski olan dans etmenin varlığı, günümüzde dans okulları sayesinde insanlara daha yaygın şekilde eğitim verilerek kazandırılıyor.

Dans etmek günümüzde iş hayatı, özel hayat dışında insanların kendilerine katabileceği, boş vakitlerini değerlendirebileceği bir aktivitedir. Siz de eğitimini Fabrika dans okulu ile alarak tekniğini ve kurallarını öğreneceğiniz bu aktivite, zamanla boş vakitlerinizin tamamını adayacağınız bir faaliyete dönüşeceğinden emin olabilirsiniz.

 

Tüm bu geçmişin dışında çoğu ülkede bir kültür mirası olarak nesilden nesile aktarılan dans çeşitleri, her ülkeye göre farklı figürlerde ve türlerdedir. Bu farklı türdeki dans çeşitlerini öğrenerek ayrıca farklı kültürler hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Tüm bu bilgilere Fabrika Dans Okulu sayesinde ulaşabilir, boş vakitlerinizi ruhunuzu dinlendirecek ve size kültürel olarak katkı sağlayacak bu aktiviteye herkes davetlidir.